Zigoma İmplantları

Zigoma İmplantları

Üst çenede  dental implant operasyonları için yeterli kemik olmadığı durumlarda, zigomatik (elmacık) kemiğe uygulanan implantlardır. 

Zigoma implantları ileri derecede rezorbe üst çene kemiği olduğunda, hastalara sabit protez uygulaması yapılması için , ek cerrahi işlemlere gerek kalmadan ( sinüs lift veya kemik augmentasyonları) yapılan bir operasyondur.

Zigoma implantlarının  genel anestezi altında yapılması tercih edilmektedir, zigoma implantları ile operasyon sonrasında aynı gün içerisinde sabit protez yapılabilmektedir.

Zigoma implantlarının uzunlukları 35-50 mm aralığındadır.

Zigoma İmplantları, hastada;

Kontrol altında olmayan ve operasyona engel teşkil eden sistemik problemlerde

Akut sinüs enfeksiyonunda

Maksillo-zigomatik patoloji  varlığında

Ve mandibuler hipomobilite ( ağız açıklığının kısıtlı olduğu durumlarda uygulanması kontraendikedir.

İşlem sonrası ise gözlenebilen komplikasyonlar ise: parestezi, sinüs enfeksiyonu, implantın düşmesi sayılabilir.

Zigoma implantları ile hastalara aynı gün içerisinde sabit protez kullanma konforu sunulmaktadır.

Kliniğimiz Ve Antalya Bölgesi :

Side-Manavgat-Antalya’ da bulanan kliniğimizde zigomatik implant uygulamalarını , Diş Hekimi & Çene Cerrahisi Uzmanı  Dr.Dt. Serdal  Veske yapmaktadır.

Özellikle yurtdışından kliniğimize gelen misafirlerimize aynı gün içerisinde sabit protez kullanma konforu yaşatılmakta ve hastlarımız hareketli protez kullanma zorluğundan kurtulmaktadırlar.

Kliniğimizde uygulanan tüm dental implantlar FDA onaylıdır, özellikle avrupadan gelen hastalarımız ,aynı kalite ürünleri , ülkelerine göre yaklaşık %50-60 oranında daha uygun fiyata yaptırabilmektedir.

Side -Manavgat’da bulanan yüzlerce 5 yıldızlı otelde , tatillerini yapar iken sağlıklı dişlere kavuşmaları mümkün olmaktadır, özellikle Antalya bölgesinde bulunan doğal ve tarihi güzellikleri gezer iken uygun fiyata diş tedavilerini yaptırabilmektedirler.

Leave a reply