Antalya ve Manavgat Ortodonti Tedavisi

Ortodonti, diş hekimliğinde dişlerin ve çene kemiklerinin bozukluklarında, dişlerin ağız içerisinde estetik ve fonksiyonel yerleşimini düzenleyen, özellikle büyüme ve gelişim döneminde çene kemiklerinin büyümesini çeşitli apareylerle yönlendiren, büyüme ve gelişim dönemi sonrasında hem düzgün diş dizilimini sağlayan veya çene kemiklerinde bozukluk olduğu zaman, ortognatik cerrahi planlamasını yapan uzmanlık alanıdır.

Ortodonti uzmanı, diş hekimliği yüksek lisansı sonrasında, diş hekimliği fakültelerinde en az 4 yıllık uzmanlık eğitimi alan diş hekimlerine verilen unvandır.

Kliniklerimizde ortodonti uzmanımız, Dr. Dt. Pınar Şahin Veske, 1999-2004 yılları arasında Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesinden dönem birincisi olarak mezun olmuştur.

Mezuniyet sonrasında, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde 2004-2010 yılları arasında ortodonti uzmanlık eğitimini tamamlayarak, ortodonti uzmanı unvanını almıştır.

2011 yılından itibaren Side – Manavgat – Antalya’da, Veske Diş Polikliniği’nin kurucu hekimi olarak çalışmaya başlamıştır. 2018 yılında hizmet vermeye başlayan, Veske Diş Polikliniği, Lara – Antalya şubesinde de çalışmalarına devam etmektedir.

Antalya bölesinde turizmin çok canlı olmasından dolayı, Avrupa ülkelerinde ortodonti tedavisinin ülkemize göre oldukça pahalı olmasından dolayı, özellikle son dönemlerde ortodonti tedavisi için Antalya’ya kliniğinize gelen hastalarımızda ciddi artışlar olmaktadır. Antalya dış hatlar havalimanından birçok Avrupa ülkesine direk uçuşların olması, Antalya’yı diş tedavilerinde ve ortodonti tedavilerinde daha cazip hale getirmektedir.

Leave a reply